image description
Otevírací doba

Zavolejte kdykoliv!

image description
Nad Spádem 9

Praha 4, 147 00

Kdo nejčastěji odposlouchává?

Odposlech může být umístěn tam, kde to nejméně čekáte

článek1

Informace jsou to nejhodnotnější a nejcennější. Nedají se totiž jen tak koupit nebo vypůjčit. A nejsnadnější, i když velmi neetický a rovněž nelegální způsob, jak ...

Proč by mě někdo odposlouchával?

Těch důvodů může být spousty, ale mezi nejčastější je možno zahrnout především snahu o diskreditaci nebo ekonomickou špionáž, pokud samozřejmě nepočítáme bezpečnostní složky státu, které provádí odposlechy legálně na základě povolení soudu.

Nejčastěji se pomocí odposlechů krade firemní know-how, obchodní strategie, konkurenční firmy nelegálně instalují odposlechová zařízení, aby věděly, jaké další kroky chce podniknout jejich soupeř. Kradou se nápady, vývojová řešení, marketingové plány… Velké procento odposlechů odhalených ve firemním prostředí nainstalovali přímo zaměstnanci! Ptáte se proč? To je jednoduché, chtěli zjistit informace a později je zneužít proti šéfovi nebo celé firmě, za účelem vydírání. Současní nebo bývalí zaměstnanci, kteří chtějí způsobit firmě potíže.

Odposlechy také dostaly do úzkých nejednoho politika, odposlouchávají se soudci, advokáti...

Kdo je v ohrožení?

Do nejrizikovější skupiny patří podnikatelé, politici, osoby dobře společensky situované, veřejně činné, lidé, kteří se podílí na rozhodování o věcech (anebo lidech!).

Odposlouchávat ale zdaleka nemusí jen váš protivník ze světa byznysu nebo vaše konkurence. Odposlouchávat může však i někdo z ryze soukromých důvodů. Není výjimkou, že odposlech, který najdeme a odstraníme v domácnostech a rodinách, instalovali sami rodinní příslušníci.

Zapřemýšlejte tak nad vztahy ve své rodině – mají Vaši blízcí mít důvod podezírat Vás? Má někdo zájem na to o vás vědět i to, co je ryze osobní záležitostí? Měl by někdo z příbuzných zájem na tom Vám ublížit?
Podezíravá tchyně, žárlivý partner/ka nebo rodiče, kterým slovo soukromí nic neříká?

Místa, na kterých byste odposlech nečekali

Myslíte si, že jste natolik ostražití a všímaví, že stát se tohle Vám, stoprocentně byste na první pohled odhalil, že něco u vás doma nebo v kanceláři není v pořádku? Chyba lávky! Míst, kde je možné skrýt odposlechové zařízení, je obrovské množství. Je nutné rozlišovat, jestli jde o štěnici s vlastním zdrojem napájení nebo potřebuje energii z nějakého zdroje, což je četnější. Tyto štěnice lze umístit do zásuvek, krabic vedení elektřiny, bodových zářivek, digestoře v kuchyni nebo do různých spotřebičů a elektroniky jako například routeru, apod.

Mnoho lidí žije v mylném domnění, že by případný odposlech odhalilo okamžitě. Jenže v tom je ten háček. Odposlech nevydává žádné zvuky, žádné viditelné nebo slyšitelné indicie.

Jde-li o instalovaný mini nebo mikro diktafon, nemáte na jeho odhalení prakticky šanci. Může být ukryt kdekoliv. Museli byste rozšroubovat a rozebrat na kousky veškeré vybavení v místnosti a ani tak byste neměli jistotu, že se vám ho podaří najít.

Malinké, ale výkonné nahrávací zařízení se může ukrývat v propisce, v lampě, květináči, zespodu stolu, ze zadní strany skříně, pod kancelářskou židlí, v hodinách, u okna, na závěsu… Těch možností je tak obrovské množství, že sami bez potřebného vybavení byste mohli hledat několik dní v kuse a přesto bezvýsledně. Bohužel, odhalit odposlech bez potřebného profesionálního vybavení je téměř nemožné.

Myslíte si, že jste neohrožení? Že dnes, v jednadvacátém století, neexistují dostatečně vyvinuté technologie, jak někoho bez jeho vědomí napíchnout a zaznamenat si každé jeho slovo a následně to použít proti němu? Že na to neexistuje dostatek programů a aplikací? Skrytý odposlech dokáže detekovat technika a zkušený pracovník specializované firmy využívající kvalitní a citlivou termovizi, detektor nelineárních přechodů,

Security Segment se zabývá vyhledáváním a odstraňováním instalovaných odposlechů. Máme letité zkušenosti a nejmodernější technologie pro hledání odposlechových zařízení. Najdeme i ten nejsofistikovaněji ukrytý odposlech a deaktivujeme jej. S námi si můžete být jistí, že všechny Vaše citlivé údaje zůstanou v naprostém bezpečí! Ozvěte se nám ještě dnes, vyplňte náš kontaktní formulář a nedejte tak prostor svým obavám.